hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 8
#1
Medical Online >> Rovatok >> Tüdőgyógyászat - Allergológia
2017-08-01

Több évig exacerbáció nélkül élő betegek esetében felvethető a tartós gyógyszerelés módosítása.

#2
Medical Online >> Rovatok >> Tüdőgyógyászat - Allergológia
2017-07-28

Kiaknázható a gyógyszer napi kétszeri alkalmazása a 24 órás hörgőtágító hatás maximalizálására.

#3
Medical Online >> trombózis
2015-01-19

A RAAFT-2 vizsgálat a rádiófrekvenciás abláció elsővonalbeli alkalmazásának hatékonyságát és biztonságosságát hasonlította össze a gyógyszeres terápiával paroxysmalis pitvarfibrillációban szenvedő betegeknél.

#4
Medical Online >> trombózis
2014-10-07

Az ismertetett tanulmány szerzői egy retrospektív kohorsz vizsgálatot végeztek a rövid időtartamú dabigatran és rivaroxaban kezelés biztonságosságának felmérésére pitvarfibrilláció vagy flutter miatt végzett DCCV során.

#5
Medical Online >> trombózis
2014-10-02

Az elektromos kardioverzió azonnali sikerességi aránya igen magas, viszont a kezelőorvos számára nagy kihívást jelent a szinusz ritmus hosszú távú fenntartása a kezelés okozta mellékhatások minimalizálása mellett.

#6
Cardioversio új típusú anticoagulánsok (NOAC) mellett 1. évfolyam 1. szám
Medical Online >> trombózis
2014-09-29

A cardioversióra kerülő betegek antikoagulációját felmérő tervezett, randomizált vizsgálata eddig azonban még váratott magára. Idén, 2014 szeptemberében, Barcelonában az ESC kongresszusán ismertették az X-VeRT tanulmány eredményeit. 

#7
Medical Tribune I. évf.17. szám
Medical Online
2003-09-01
Pitvarfibrilláció és frekvenciaszabályozás A pitvarfibrilláló betegek szinuszritmusának helyreállítását követően, akár elektromos kardioverzióval, akár gyógyszeresen történt a beavatkozás, sok esetben kiújul a ritmuszavar. Az erre gyakran használt gyógyszerek (amiodaron, sotalol) mellékhatásai miatt – amelyek a nehezen helyreállítható ritmusú betegeknél a nagyobb adagok miatt erőteljesebben jelentkeznek – az utóbbi időben nagyobb figyelmet fordítanak a másik terápiás célra: a kamrafrekvencia – szinuszritmus helyreállítása nélküli – csökkentésére. Rövid ideje nem a hagyományos digitálisszal igyekeznek ezt elérni, hanem más gyógyszerekkel, például béta-blokkolókkal vagy kalciumcsatorna-gátlókkal. A legkorábbi – 2000-ben, a Lancetben publikált – tanulmány e témakörben a PIAF (Pharmacological Intervention in Atrial Fibrillation) volt. Ebben a placebokontrollos, de nem vak elrendezésű, ráadásul meglehetősen kevés betegre (252 főre) kiterjedő vizsgálatban a ritmus- és a frekvenciakontrollal (amiodaronnal, illetve diltiazemmel) egyforma klinikai hatást tapasztaltak. Legfőbb következtetésként azt állapították meg, hogy a betegek terhelhetősége jobbnak bizonyult, ha a ritmus helyreállt (ezt az amiodaronnal kezeltek 23 százalékánál sikerült elérni), ugyanakkor a kórházi felvételek száma is ebben a csoportban volt nagyobb. Adataikat kiindulási alapnak szánták a további vizsgálatokhoz.
#8
Medical Tribune I. évf.5. szám
Medical Online
2003-03-01
A pitvarfibrilláció kezelésére szolgáló elektromos kardioverzió során nem lényegtelen a lapátok helye – derült ki egy közelmúltban végzett vizsgálatból. A nemzetközi irányelvek nemcsak azt a megoldást tekintik alkalmasnak, amikor az egyik elektródot a sternumra, a másikat pedig a szívcsúcs vetületébe helyezzük, hanem éppen olyan hatásosnak írják le azt is, amikor a második lapát nem a szívcsúcs fölé, hanem a hát középvonalára kerül. Egy Lancetben közreadott vizsgálat eredményei szerint a hátra helyezett elektróddal a hagyományos pozícióhoz képest szignifikánsan több betegnél sikerült helyreállítani a szinuszritmust (96 százalék, illetve 78 százalék). Sőt, a hagyományos módszer sikertelensége esetén a hátra helyezett lapáttal a betegek kétharmadánál érték el a kívánt eredményt.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?